Sligo GAA Fixtures August 13-19

Dermot Molloy Hurling League Cup

Sat, 18 Aug,

Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round: Cup Final), Calry/St Joseph’s V Tooreen 19:00,  Ref: TBC

 

Expert Electrical Sligo U14A Football Championship

Thu, 16 Aug,

Venue: Kent Park, (Round: Round 2), St Mary’s V CooleraStrandhill 18:15,  Ref: Gerard Higgins

Fri, 17 Aug,

Venue: Tubbercurry/Cloonacool, (Round: Round 2), Tubbercurry/Cloonacool V Owenmore Gaels 19:00,  Ref: Gavin Gardiner

Fri, 17 Aug,

Venue: St.Brendan’s GAA Park, (Round: Round 2), Castleconnor V Shamrock Gaels 19:30,  Ref: Pat Normanly

 

Expert Electrical Sligo U16A Football Championship

Mon, 13 Aug,

Venue: Curry, (Round: Round 5), Curry V Geevagh/St.Michaels 19:00,  Ref: Pat Normanly

Mon, 13 Aug,

Venue: Bunninadden Community Park, (Round: Round 5), Ballymote/Bunninadden V St Mary’s 19:00,  Ref: Paddy Waters

Mon, 13 Aug,

Venue: Oxfield Park, (Round: Round 5), Drumcliffe/Rosses Pt V St Molaise Gaels 19:00,  Ref: John Griffin

 

Expert Electrical Sligo U18 Hurling Championship

Thu, 16 Aug,

Venue: Tourlestrane, (Round: Round 3), Tourlestrane V Benbulben Gaels 19:00,  Ref: Pat Maguire

Thu, 16 Aug,

Venue: Kent Park, (Round: Round 3), Naomh Eoin V Tubbercurry/Cloonacool 19:30,  Ref: Gus Chapman

 

Martin Brennan Cup

Wed, 15 Aug,

Venue: Easkey, (Round: Quarterfinal), Easkey V CooleraStrandhill 19:30,  Ref: TBC

Wed, 15 Aug,

Venue: Kent Park, (Round: Semi final), Naomh Eoin V Tourlestrane 19:30,  Ref: TBC

 

Expert Electrical Sligo U14B Football Championship Group 1

Fri, 17 Aug,

Venue: Curry, (Round: Round 2), Curry V Drumcliffe/Rosses Pt 19:00,  Ref: Paddy Waters

Fri, 17 Aug,

Venue: Enniscrone/Kilglass, (Round: Round 2), Enniscrone/Kilglass V Tourlestrane 19:00,  Ref: Ollie Golden

 

Expert Electrical Sligo U14B Football Championship Group 2

Fri, 17 Aug,

Venue: Monsignor Hynes Park, (Round: Round 2), St Molaise Gaels V Easkey/St.Farnans 19:00,  Ref: Cathal Martyn

Fri, 17 Aug,

Venue: Hazelwood Main Pitch, (Round: Round 2), Calry/St Joseph’s V Ballymote/Bunninadden 19:00,  Ref: Mark Connell

 

Expert Electrical Sligo U16B Football Championship

Mon, 13 Aug,

Venue: Shamrock Gaels Park, (Round: Round 5), Shamrock Gaels V Tourlestrane 19:00,  Ref: Paul Clavin

Mon, 13 Aug,

Venue: St.Brendan’s GAA Park, (Round: Round 5), Castleconnor V Eastern Harps 19:00,  Ref: Ollie Golden

Mon, 13 Aug,

Venue: Stenson Park, (Round: Round 5), St John’s V Easkey/Enniscrone/Kilglass 19:30,  Ref: John Doyle

 

Kennedys Intermediate Football Championship Group 1

Sat, 18 Aug,

Venue: Bunninadden Community Park, (Round: Round 2), Ballymote V Curry 19:00,  Ref: TBC

Sat, 18 Aug,

Venue: Connolly Park, (Round: Round 2), Shamrock Gaels V Geevagh 19:00,  Ref: TBC

 

Kennedys Intermediate Football Championship Group 2

Sun, 19 Aug,

Venue: Tourlestrane, (Round: Round 2), St Farnan’s V Bunninadden 18:30,  Ref: TBC

 

Kennedys Intermediate Football Championship Group 3

Sat, 18 Aug,

Venue: St.Brendan’s GAA Park, (Round: Round 2), Enniscrone/Kilglass V St Patrick’s/Dromard 19:00,  Ref: TBC

 

Expert Electrical Sligo U14C Football Championship

Fri, 17 Aug,

Venue: Stenson Park, (Round: Round 2), St John’s V St Patrick’s/Dromard 19:00,  Ref: Gerard Higgins

Fri, 17 Aug,

Venue: Nace O’Dowd Park, (Round: Round 2), Coolaney/Mullinabreena V Geevagh/St.Michaels 19:00,  Ref: Declan Haran

 

Expert Electrical Sligo U16C Football Championship

Mon, 13 Aug,

Venue: Nace O’Dowd Park, (Round: Round 5), Coolaney/Mullinabreena V CooleraStrandhill 19:00,  Ref: Gerard Higgins

Mon, 13 Aug,

Venue: Kilcoyne Park, (Round: Round 5), Tubbercurry/Cloonacool V St Farnans/ St Patricks 19:00,  Ref: Michael Duffy

Mon, 13 Aug,

Venue: Connolly Park, (Round: Round 5), Owenmore Gaels V Calry/St Joseph’s 19:00,  Ref: Ronan Hynes

 

Expert Electrical Sligo U18C Football Championship

Tue, 14 Aug,

Venue: Geevagh, (Round: Round 2), Geevagh/St.Michaels V St John’s 19:30,  Ref: Gus Chapman

 

Lola Montez Junior A Football Championship Group 1

Sat, 18 Aug,

Venue: Cloonacool Community Park, (Round: Round 1), Easkey V Eastern Harps 19:00,  Ref: TBC

 

Lola Montez Junior A Football Championship Group 2

Sun, 19 Aug,

Venue: Connolly Park, (Round: Round 2), Curry V St Molaise Gaels 13:00,  Ref: TBC

 

Lola Montez Junior A Football Championship Group 3

Sun, 19 Aug,

Venue: Bunninadden Community Park, (Round: Round 2), Tourlestrane V Shamrock Gaels 13:00,  Ref: TBC

 

Expert Electrical Sligo U12 Hurling League Finals

Tue, 14 Aug,

Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round: B Final), Naomh Eoin V Drumcliffe/Rosses Pt 19:15,  Ref: Mark Connell

Tue, 14 Aug,

Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round: D Final ), Easkey V Tubbercurry/Cloonacool 19:15,  Ref: John Doyle

Tue, 14 Aug,

Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round: A Final), CooleraStrandhill V Castleconnor 19:30,  Ref: Pat Maguire

Tue, 14 Aug,

Venue: Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1, (Round: C Final), Tourlestrane V Western Gaels 19:30,  Ref: Daniel O Dowd

 

Lola Montez Junior B Football Championship Group 1

Sat, 18 Aug,

Venue: Ransboro Park, (Round: Round 2), CooleraStrandhill V St John’s 19:00,  Ref: TBC

 

Lola Montez Junior B Football Championship Group 2

Sat, 18 Aug,

Venue: Oxfield Park, (Round: Round 2), Drumcliffe/Rosses Pt V Castleconnor 19:00,  Ref: TBC

 

Related